Kolmen liiton 3D-Cup 2021 | Kilpailutoiminnasta | SJML keskustelufoorumi

Avatar

Please consider registering
Guest

sp_LogInOut Log In sp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed sp_TopicIcon
Kolmen liiton 3D-Cup 2021
No permission to create posts
26.2.2021
12:34
Avatar
Eva S
Uusi keskustelija
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
26.2.2021
sp_UserOfflineSmall Offline

3D-Cup on vuonna 2021 starttaava kolmen liiton yhteinen kilpailumuoto jossa ammutaan maastossa 3D-maaleja kahdessa eri sarjassa: Kilpasarjassa ja Metsästyssarjassa.

Jousityyppinä kaikki liittojen käytössä olevat jouset ovat sallittuja, jouset on jaoteltu keskenään kolmeen eri ryhmään eli tähtäimelliset jouset, barebow -jouset joilla jännekiipeillään ja joissa on vakaajia/plungerit sekä perinteisempiin vaistojousiin joilla ammutaan kiinteällä otteella eikä jousissa ole näkyviä vakaajia tai painoja.

3D-Cup kilpailussa ammutaan kolmen liiton sääntöjen mukaan kolme kilpailua 3D -maaleihin sekä lopuksi finaalikilpailu. Ensimmäinen osakilpailu, jonka isäntänä toimii SJAL, ammutaan Riihimäellä ja tällöin käytössä on SJAL kilpailusäännöt.

Seuraavaksi siirrytään Turun Lemuun, jolloin isäntänä on VSJM ja ammutaan FFAA sääntöjen mukaan yhden nuolen Hunter kilpailu.

Kolmantena isäntänä toimii SJML jonka kilpailu ammutaan Oulunsalossa ja edelleen noudatetaan isännän sääntöjä eli ammutaan Jousimetsästysliiton sääntöjen mukaisesti.

Finaalikilpailun isäntänä toimii Keuruun Jousi. Finaaleissa ammutaan ensin alkukilpailu joka on aivan normaali 3D-kilpailu, käytössä ovat SJML säännöt jonka jälkeen ammutaan itse finaalit.

Kilpailut:

Lauantai 12. kesäkuuta Riihimäki                 (SJAL/Ri-Jo, 3D -SM)

Sunnuntai 20. kesäkuuta Lemu/Turku          (FFAA/VSJM 3D -SM Hunter)

Sunnuntai 1. elokuuta Oulunsalo/Oulu          (SJML/OSJM 3D -SM)

Sunnuntai 15. elokuuta Keuruu                    (Keuruun Jousi/Alkukilpailu + Cup -Finaalit)

Lisää infoa 3D-Cup

Käy myös tykkäämässä fb-sivustamme archery3dcup

4.5.2021
06:46
Avatar
Lehtis
Vakituinen keskustelija
Members
Forum Posts: 52
Member Since:
14.6.2006
sp_UserOfflineSmall Offline

Riihimäellä puhkotaan kumielukoita 12.06.2021 liiton SJAL 3D-SM 2021 -kiojen merkeissä ja samalla ammutaan SJAL/FFAA/SJML 3D-Cup -kisan ensimmäinen osakilpailu. Kilpailukutsu on jo RiJo:n Facebook-sivuilla kiinnitettynä ykköseksi: https://www.facebook.com/riihijouset

Tervetuloa osallistumaan jomaan kumpaan tai kumpaankin kisaan!

Osallistujalista ilmoittautumisajan päätyttyä – 97 kisaajaa.

Category Sport ID First name Last name Organization Kilpailu 3D-luokka 3D-sarja Liitto
20 40243820 Niko Petäjä Erä SM      
50 40167861 Sanna Orama TJA SM      
50 40086912 Timo Rantanen Erä SM      
70 40140098 Pentti Kuivalainen JoJu SM      
17T 40241318 Jesse Rantanen Asce SM      
50LB 60322734 Juha Partanen Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
50T 40147422 Aulis Humalajoki VirJa SM+Cup Talja Kilpa SJAL
50T 40160818 Esa Juntunen RiJo SM      
50T 21843754 Marko Järvenpää RiJo SM      
50T 40140061 Seppo Korhonen LaVa SM      
50T 32012118 Gary Moore TJA SM+Cup Talja Kilpa SJAL
50T 40159916 Petri Ratia RiJo SM      
50V 60533915 Riku Mäkelä PJA SM      
50V 40463585 Jarkko Posti JoJu SM      
60I 24336954 Mauri Heiskanen KeJo SM+Cup Vaisto Kilpa FFAA
70T 29307043 Hannu Routamaa ÄJA SM      
AT 40216701 Petri Vainikainen Arcus SM+Cup Talja Metsä SJML
N 40140519 Sanna Leivonen Asce SM      
N 40308598 Heidi Lähde Asce SM      
N50LB 60392567 Anna-Leena Grönqvist Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
N50V 28023344 Päivi Harjunpää ÄJA SM      
N50V 60454125 Maarit Väisänen RiJo SM      
NI 40173022 Susanna Laamanen Art SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NI 40483711 Maria Vikström Art SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NLB 27926183 Inke Alaja Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NLB 40309805 Mari Jämsen WT SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NLB 60328518 Johanna Kahra SaiJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NLB 40345840 Minna Kajuutti KeJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NLB 40441619 Sari Kerkkänen Hood SM      
NLB 32682739 Paula Virmasalo WT SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
NT 31216973 Anne Laurila Hood SM      
NT 40401280 Jaana Ollila RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
NT 40482377 Heli Raunio WT SM+Cup Talja Kilpa SJAL
NV 60244808 Kirsi Andström WT SM      
NV 40473107 Virpi Kalliosalo PoJo SM+Cup Bare Kilpa SJAL
NV 30983508 Anne Viljanen WT SM      
Y 40170936 Tero Pyylampi TJA SM      
YI 33636548 Petri Allén LJ SM+Cup Vaisto Metsä FFAA
YI 60288468 Ville Hämäläinen VJA SM      
YI 29165793 Juha Juvani SaiJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YI 40234247 Markus Korhonen ÄJA SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YI 60290027 Mikko Peura ToJa SM+Cup Vaisto Metsä SJML
YI 27530359 Raimo Pihlajaniemi TeJa SM      
YI 40423786 Juha Tiihonen KoSu SM+Cup Vaisto Metsä SJML
YI 60219279 Esa Vainikka SaiJo SM      
YI 60149978 Harri Verho TJA SM+Cup Vaisto Metsä SJAL
YLB 30701117 Ari Helmiö Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YLB 21980125 Jere Kerkkänen Hood SM      
YLB 22272573 Jani Laine Art SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YLB 40140501 Esa Lehtorinne RiJo SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YLB 60379359 Tomi Lindholm Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YLB 22760881 Tommi Nylund JJA SM      
YLB 60448924 Pasi Pentti RiJo SM      
YLB 40242651 Tuomo Remes Hood SM+Cup Vaisto Kilpa SJAL
YLB 40212804 Lauri Salmi Art SM      
YLB 40209405 Olli Virola WT SM      
YT 29190386 Arto Kangasmäki JySu SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 21972078 Jaakko Kela OJM SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 40167861 Tuomo Laakso RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 40156939 Timo Laaksonen RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 40305350 Juha Lehtonen RiJo SM      
YT 40150018 Pekka Loitokari RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 29267280 Lauri Nikander RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 26885636 Marko Ollila RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 40481399 Markus Penttilä TJA SM      
YT 60343339 Timo Pirppu RiJo SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 29298893 Mika Rutonen VJA SM+Cup Talja Kilpa SJAL
YT 40209408 Harri Schalin WT SM      
YV 24247496 Pasi Ahjokivi WT SM      
YV 60166816 Matti Alakylmänen JJA SM+Cup Bare Kilpa  
YV 60321917 Riku Andersson WT SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 40422494 Petri Jälkö WT SM      
YV 40458575 Kari Kalliosalo PoJo SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 40377487 Marko Kangasmäki Hood SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 29171004 Pasi Kiviniemi NH SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 60392225 Jani Kortström RiJo SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 40161545 Oskar Mattsson SiSu SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 60332810 Veli-Pekka Mustonen WT SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 40087807 Anders Sjöqvist TJA SM+Cup Bare Kilpa SJAL
YV 28546999 Timo Viitanen TeJa SM+Cup Bare Kilpa SJAL
ööö ööö Eemeli Hell PJM Cup Talja Metsä FFAA
ööö ööö Eetu Hell PJM Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Tapani Immonen PJM Cup Talja Kilpa SJML
ööö ööö Pekka Jalkanen KiJo Cup Vaisto Metsä FFAA
ööö ööö Satu Jalkanen KiJo Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Tomas Kajuutti KeJo Cup Vaisto Kilpa SJAL
ööö ööö Matti Keinänen VSJM Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Juuso Koivusaari VSJM Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Sauli Korhonen VSJM Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Jani Lahtinen KeJo Cup Vaisto Metsä FFAA
ööö ööö Jukka Laine Art Cup Vaisto Metsä SJML
ööö ööö Petri Linna SJML Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Mika Ojala VSJM Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Esa Rantala NH Cup Talja Metsä FFAA
ööö ööö Matti Rantanen NH Cup Talja Metsä FFAA
ööö ööö Milla Riekki VSJM Cup Talja Metsä SJML
ööö ööö Raul Salinas SJML Cup Talja Metsä SJML
13.6.2021
08:34
Avatar
Lehtis
Vakituinen keskustelija
Members
Forum Posts: 52
Member Since:
14.6.2006
sp_UserOfflineSmall Offline
SJAL 3D-SM 2021 & Kolmen Liiton 3D-Cup, Riutta, Riihimäki, 12.06.2021
 
3D SM 2021 tulokset:
 
50 40086912 Timo Rantanen Erä 1 337 3 11
50 40167861 Sanna Orama TJA 2 260 3 6
70 40140098 Pentti Kuivalainen JoJu 1 254 3 2
17T 40241318 Jesse Rantanen Asce 1 221 2 1
50LB 60322734 Juha Partanen Hood 1 188 0 0
50T 21843754 Marko Järvenpää RiJo 1 403 10 19
50T 32012118 Gary Moore TJA 2 361 7 15
50T 40147422 Aulis Humalajoki VirJa 3 355 6 10
50T 40160818 Esa Juntunen RiJo 4 299 2 5
50T 40140061 Seppo Korhonen LaVa 5 291 0 9
50V 60533915 Riku Mäkelä PJA 1 304 4 6
50V 40463585 Jarkko Posti JoJu 2 164 1 3
60I 24336954 Mauri Heiskanen KeJo 1 246 2 0
70T 29307043 Hannu Routamaa ÄJA 1 298 3 6
AT 40216701 Petri Vainikainen Arcus 1 394 11 9
N 40140519 Sanna Leivonen Asce 1 220 0 4
N 40308598 Heidi Lähde Asce 2 82 1 0
N50LB 60392567 Anna-Leena Grönqvist Hood 1 164 1 2
N50V 60454125 Maarit Väisänen RiJo 1 152 1 1
N50V 28023344 Päivi Harjunpää ÄJA 2 119 2 0
NI 40173022 Susanna Laamanen Art 1 143 1 2
NI 40483711 Maria Vikström Art 2 58 0 0
NLB 27926183 Inke Alaja Hood 1 216 1 3
NLB 32682739 Paula Virmasalo WT 2 210 0 3
NLB 40309805 Mari Jämsen WT 3 196 1 2
NLB 40441619 Sari Kerkkänen Hood 4 184 1 3
NLB 40345840 Minna Kajuutti KeJo 5 154 0 1
NLB 60328518 Johanna Kahra SaiJo 6 91 0 1
NT 31216973 Anne Laurila Hood 1 437 11 18
NT 40482377 Heli Raunio WT 2 415 11 18
NT 40401280 Jaana Ollila RiJo 3 407 10 13
NV 30983508 Anne Viljanen WT 4 319 3 9
NV 60244808 Kirsi Andström WT 5 227 0 5
NV 40473107 Virpi Kalliosalo PoJo 6 138 1 3
Y 40170936 Tero Pyylampi TJA 1 334 9 11
YI 60290027 Mikko Peura ToJa 1 278 1 7
YI 29165793 Juha Juvani SaiJo 2 269 0 4
YI 60149978 Harri Verho TJA 3 250 1 3
YI 60288468 Ville Hämäläinen VJA 4 245 2 4
YI 33636548 Petri Allén LJ 5 237 2 4
YI 27530359 Raimo Pihlajaniemi TeJa 6 212 2 3
YI 60219279 Esa Vainikka SaiJo 7 207 0 4
YI 40423786 Juha Tiihonen KoSu 8 188 1 2
YLB 30701117 Ari Helmiö Hood 1 289 3 5
YLB 21980125 Jere Kerkkänen Hood 2 237 0 5
YLB 40242651 Tuomo Remes Hood 3 227 0 2
YLB 22760881 Tommi Nylund JJA 4 225 1 2
YLB 40140501 Esa Lehtorinne RiJo 5 221 1 3
YLB 22272573 Jani Laine Art 6 219 1 3
YLB 60379359 Tomi Lindholm Hood 7 213 0 2
YLB 40212804 Lauri Salmi Art 8 191 0 0
YLB 60448924 Pasi Pentti RiJo 9 183 3 1
YLB 40209405 Olli Virola WT 10 132 0 0
YT 29298893 Mika Rutonen VJA 1 458 20 18
YT 40150018 Pekka Loitokari RiJo 2 434 14 19
YT 29267280 Lauri Nikander RiJo 3 418 11 14
YT 26885636 Marko Ollila RiJo 4 418 11 13
YT 60343339 Timo Pirppu RiJo 5 415 13 14
YT 40156939 Timo Laaksonen RiJo 6 413 7 18
YT 40305350 Juha Lehtonen RiJo 7 411 10 15
YT 29190386 Arto Kangasmäki JySu 8 410 12 14
YT 40481399 Markus Penttilä TJA 9 404 8 16
YT 21972078 Jaakko Kela OJM 10 399 7 15
YT 40167861 Tuomo Laakso RiJo 11 393 11 13
YT 40209408 Harri Schalin WT 12 368 5 14
YV 24247496 Pasi Ahjokivi WT 1 377 5 12
YV 28546999 Timo Viitanen TeJa 2 373 6 14
YV 60166816 Matti Alakylmänen JJA 3 355 4 10
YV 60392225 Jani Kortström RiJo 4 352 4 12
YV 29171004 Pasi Kiviniemi NH 5 351 2 10
YV 40087807 Anders Sjöqvist TJA 6 321 2 9
YV 60321917 Riku Andersson WT 7 313 3 5
YV 40422494 Petri Jälkö WT 8 306 3 8
YV 40161545 Oskar Mattsson SiSu 9 303 1 3
YV 40458575 Kari Kalliosalo PoJo 10 257 1 6
 
 
 
 
3D-Cup 2021 ensimmäisen osakilpailun tulokset:
 
Timo Viitanen TeJa Bare Kilpa SJAL 373 6 14
Matti Alakylmänen JJA Bare Kilpa SJAL 355 4 10
Jani Kortström RiJo Bare Kilpa SJAL 352 4 11
Pasi Kiviniemi NH Bare Kilpa SJAL 351 2 10
Anders Sjöqvist TJA Bare Kilpa SJAL 321 2 9
Anne Viljanen WT Bare Kilpa SJAL 319 3 9
Riku Andersson WT Bare Kilpa SJAL 313 3 5
Oskar Mattsson SiSu Bare Kilpa SJAL 302 1 3
Kari Kalliosalo PoJo Bare Kilpa SJAL 257 0 6
Virpi Kalliosalo PoJo Bare Kilpa SJAL 138 1 3
 
Mika Rutonen VJA Talja Kilpa SJAL 458 20 18
Anne Laurila Hood Talja Kilpa SJAL 437 11 18
Pekka Loitokari RiJo Talja Kilpa SJAL 434 14 19
Lauri Nikander RiJo Talja Kilpa SJAL 418 11 14
Marko Ollila RiJo Talja Kilpa SJAL 418 11 13
Heli Raunio WT Talja Kilpa SJAL 415 11 18
Timo Pirppu RiJo Talja Kilpa SJAL 415 13 14
Timo Laaksonen RiJo Talja Kilpa SJAL 413 7 18
Arto Kangasmäki JySu Talja Kilpa SJAL 410 12 14
Jaana Ollila RiJo Talja Kilpa SJAL 407 10 13
Jaakko Kela OJM Talja Kilpa SJAL 399 7 15
Tuomo Laakso RiJo Talja Kilpa SJAL 393 11 13
Gary Moore TJA Talja Kilpa SJAL 361 7 15
Aulis Humalajoki VirJa Talja Kilpa SJAL 355 6 10
Tapani Immonen PJM Talja Kilpa SJML 351 0 0
 
Mika Ojala VSJM Talja Metsä SJML 421 0 0
Eetu Hell PJM Talja Metsä SJML 414 0 0
Esa Rantala NH Talja Metsä FFAA 411 0 0
Petri Vainikainen Arcus Talja Metsä SJML 394 11 9
Petri Linna SJML Talja Metsä SJML 382 0 0
Matti Rantanen NH Talja Metsä FFAA 381 0 0
Milla Riekki VSJM Talja Metsä SJML 369 8 12
Matti Keinänen VSJM Talja Metsä SJML 362 0 0
Raul Salinas SJML Talja Metsä SJML 358 0 0
Eemeli Hell PJM Talja Metsä FFAA 357 0 0
Juuso Koivusaari VSJM Talja Metsä SJML 260 0 0
Satu Jalkanen KiJo Talja Metsä SJML 257 0 0
Sauli Korhonen VSJM Talja Metsä SJML 0 0 0
 
Ari Helmiö Hood Vaisto Kilpa SJAL 289 3 5
Juha Juvani SaiJo Vaisto Kilpa SJAL 269 0 4
Mauri Heiskanen KeJo Vaisto Kilpa FFAA 246 2 0
Tomas Kajuutti KeJo Vaisto Kilpa SJAL 234 0 0
Tuomo Remes Hood Vaisto Kilpa SJAL 227 0 2
Esa Lehtorinne RiJo Vaisto Kilpa SJAL 221 1 3
Jani Laine Art Vaisto Kilpa SJAL 219 1 3
Inke Alaja Hood Vaisto Kilpa SJAL 216 1 3
Tomi Lindholm Hood Vaisto Kilpa SJAL 213 0 2
Paula Virmasalo WT Vaisto Kilpa SJAL 210 0 3
Mari Jämsen WT Vaisto Kilpa SJAL 196 1 2
Juha Partanen Hood Vaisto Kilpa SJAL 188 0 0
Anna-Leena Grönqvist Hood Vaisto Kilpa SJAL 164 1 2
Minna Kajuutti KeJo Vaisto Kilpa SJAL 154 0 1
Susanna Laamanen Art Vaisto Kilpa SJAL 143 1 2
Johanna Kahra SaiJo Vaisto Kilpa SJAL 91 0 1
Maria Vikström Art Vaisto Kilpa SJAL 58 0 0
 
Jani Lahtinen KeJo Vaisto Metsä FFAA 291 0 0
Pekka Jalkanen KiJo Vaisto Metsä FFAA 281 0 0
Mikko Peura ToJa Vaisto Metsä SJML 278 1 7
Harri Verho TJA Vaisto Metsä SJAL 250 1 3
Petri Allén LJ Vaisto Metsä FFAA 237 2 4
Juha Tiihonen KoSu Vaisto Metsä SJML 188 1 2
Jukka Laine Art Vaisto Metsä SJML 175 0 0
21.6.2021
08:13
Avatar
Eva S
Uusi keskustelija
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
26.2.2021
sp_UserOfflineSmall Offline

Kahden osakilpailun jälkeen pistetilanne on seuraava:

Talja & Tähtäin Kilpa
60 Mika Rutonen VJA
53 Lauri Nikander RiJo
48 Timo Pirppu RiJo
47 Heli Raunio WT
46 Marko Ollila RiJo
45 Arto Kangasmäki JySu
44 Timo Laaksonen RiJo
39 Jaakko Kela OJM
34 Tapani Immonen PJM
28 Anne Laurila Hood
26 Pekka Loitokari RiJo
19 Jaana Ollila RiJo
17 Tuomo Laakso RiJo
16 Gary Moore TJA
15 Aulis Humalajoki VirJa

Talja & Tähtäin Metsä
58 Mika Ojala VSJM
55 Petri Vainikainen VSJM
54 Eetu Hell PJM
51 Esa Rantala NH
45 Matti Keinänen VSJM
43 Matti Rantanen NH
41 Eemeli Hell PJM
39 Juuso Koivusaari VSJM
24 Petri Linna SJML
23 Gary Moore PJM
22 Milla Riekki VSJM
20 Raul Salinas SJML
17 Satu Jalkanen KiJo
16 Sauli Korhonen VSJM

Vaisto Kilpa
56 Mauri Heiskanen KeJo
53 Juha Juvani SaiJo
49 Tomas Kajuutti KeJo
47 Tuomo Remes Hood
44 Mari Jämsen WT
40 Inke Alaja Hood
37 Juha Partanen Hood
36 Minna Kajuutti KeJo
36 Susanna Laamanen Art
34 Anna-Leena Grönqvist Hood
30 Ari Helmiö Hood
28 Maria Vikström Art
28 Markus Korhonen Prättä
23 Esa Lehtorinne RiJo
22 Jani Laine Art
20 Tomi Lindholm Hood
19 Paula Virmasalo WT
17 Janne Huovinen Artemis
13 Johanna Kahra SaiJo

Vaisto Metsä
58 Jani Lahtinen KeJo
54 Petri Allén KeJo
52 Mikko Peura OSJM
49 Harri Verho PJM
48 Juha Tiihonen YSJMA
45 Jukka Laine Artemis
28 Pekka Jalkanen KiJo

Barebow Kilpa
52 Riku Andersson WT
49 Oskar Mattsson SiSu
45 Kari Kalliosalo PoJo
45 Virpi Kalliosalo PoJo
30 Timo Viitanen TeJa
28 Matti Alakylmänen JJA
26 Jani Kortström RiJo
25 Pasi Kiviniemi NH
24 Anders Sjöqvist TJA
23 Anne Viljanen WT

Seuraavaksi pisteitiliä kartutetaan SJML SM-kisoissa Oulunsalossa 1.8.2021. Kilpailukutsu on julkaistu.
3D-Cup

Forum Timezone: Europe/Helsinki

Most Users Ever Online: 254

Currently Online:
19 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

heka: 1024

Arzaan: 933

Kiul: 854

Arto_Y: 741

Pikkuhannu: 621

timo levä: 580

Piedro: 573

Mika_R: 528

Antti Saarenmaa: 459

jonex: 379

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 3243

Moderators: 0

Admins: 2

Forum Stats:

Groups: 6

Forums: 37

Topics: 4482

Posts: 27022

Newest Members:

Deerhunter63, Arlan, MPfinland, loicsans, Ventoviisas, Jarmas, SaaristonHurja, Talvari67, AlinaLagoda, MikaM

Administrators: ylläpitäjä: 236, Ari: 1031