06:37
8.3.2008
OfflineHeippa kaikille.
Tiedoksi ja tarkennukseksi:
SJML:n CUP-kisa Elkin Kutsu järjestetään Luhangassa Ruohtulan tilalla 13.6.2009(ajo-ohjeita alla).
Kisa alkaa klo 1100 ja osallistumismaksu on 20€. Osallistumismaksujen vastaanotto klo 1000 alkaen.
Varaa mukaan taulukärjet ja leikkurit (pakollinen kaurisrasti), bluntteja et radallamme tarvitse.
Lisätietoa majoittautumisesta ja ajo-ohjeista Jarmolta puh. 0407351442
Ajo-ohjeita:
Helsingin-Lahden suunnasta saavuttaessa
Ajaessasi nelostietä käänny 5 km Joutsan pohjoispuolelta Luhangan suuntaan tielle 610. Tästä risteyksestä on matkaa 19,4 km. 18 km kuluttua on Mäkitupalaismuseo (Hannunvaakuna), siitä on matkaa noin 1,4 km. Mäen alla on oikealla mustavalkoinen kyltti, Ruohtula Bed and Breakfast.
Jyväskylän – Tampereen suunnasta tultaessa
Valtatie 9:ltä, noin 5 km Korpilahden pohjoispuolella, käänny Luhangan suuntaan tielle 610. Tästä ristyksestä matkaa on 25 km. 24 km kuluttua on risteys, Luhanka-Sysmä ja Joutsa. Jatka puoli kilometriä suoraan Joutsan suuntaan. Vasemmalla on mustavalkoinen kyltti Ruohtula Bed and Breakfast.
Kartalla
Kun katsot kartalta ajoohjeita, Ruohtulan löydät etsimällä Luhangan kunnan ja sen Tammijärven kylän. Sijaitsemme Korpilahti-Joutsa tien varressa, 0,5 km Luhangan risteyksestä Joutsan suuntaan. Tien numero on 610 ja kadunnimi tielle on Ruohtulan kohdalla Tammijärventie. Ruohtulan virallinen tieosoite on Tammijärventie 42.
1 Guest(s)
Log In
Register