SJML Uutiskirje 2/2019|SJML Uutiskirjeet|SJML keskustelufoorumi|jousimetsastys.fi

Avatar
Please consider registering
Guest
sp_LogInOut Log Insp_Registration Register

Register | Lost password?
Advanced Search
Forum Scope


Osuma



Forum Options



Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters
sp_Feed sp_TopicIcon
SJML Uutiskirje 2/2019
20.1.2019
09:21
Avatar
Ari Kontiainen
Ylläpitäjä
Forum Posts: 1128
Member Since:
14.2.2006
sp_UserOfflineSmall Offline

Image Enlarger

Uutiskirje (2/2019)

Hirveitä uutisia!

Vuoden 2018 kesästä lähtien olemme liiton avainhenkilöiden toimesta työstäneet asiaa, josta saatoimme hiiskua vasta aivan hiljakkoin. Niin, ja taisivat siitä kertoa vähän muutkin… eli kyse on Maa- ja metsätalousministeriön lausunnolle lähettämästä metsästysasetusesityksestä, jossa (muiden muutosten ohella) esitetään hirven metsästyksen sallimista jousella. Melkoisen iso juttu, vai mitä tuumaatte!?

Olemme julkaisseet verkkosivuillemme jokusen artikkelin aiheeseen liittyen, mukaanlukien Usein kysytyt kysymykset -muotoisen listan sekä kokoelman linkeistä uutisiin, joita aiheen tiimoilta julkaistiin kotimaisissa sanomalehdissä. Tutustu aiheeseen, jos jostakin syystä se on mennyt sinulta ohi.

Rekisteröidy Membookiin…

…jos et ole sitä vielä tehnyt. Kuluvan vuoden jäsenmaksulaskut lähtevät liikkeelle aivan näillä näppäimillä. Laskut lähtevät sähköisinä niille jäsenille, joiden sähköpostiosoite on tallennettuna jäsenrekisteriimme Membookissa ja jotka ovat sinne rekisteröityneet. Laskun voi myös maksaa suoraan verkossa. Rekisteröitynyt jäsen voi tarkastella ja päivittää omia tietojaan, jolloin ne ovat aina ajan tasalla ja lehtikin kopsahtaa oikeaan postiosoitteeseen.

Vielä rekisteröitymättömille jäsenille on lähetetty rekisteröitymiskutsu. Ellet ole kutsua saanut, todennäköisesti osoitteesi puuttuu rekisteristämme tai se on väärä. Ota silloin yhteyttä sihteeriin (sihteeri@jousimetsastys.fi), niin hoidetaan asia kuntoon!

Instaa, instaa!

Viestintätiimimme ottaa vastaan kuvia (osoitteeseen ig@jousimetsastys.fi) metsästystilanteista tai niiden jälkeisistä mukavista tunnelmista. Sopivat otokset julkaistaan Instagram-tilillämme – ja julkaistut kuvat näkyvät myös nettisivuillamme.

Jäkkärästä

Tuoreehkon päätoimittajamme mahdottoman hurja loppuvuoden kiri ei aivan riittänyt, mutta liki piti! Jäkkärä 3/2018 on kolahdellut jo jokin aikaa sitten postilaatikkoihin ja nelosnumero on kohtsillään lähdössä painoon. Vuonna 2019 Jäkkärä ilmestyy maalis-, kesä-, syys- ja joulukuussa. Päätoimittaja kiittää ahkeria kirjoittajia & kuvaajia.

Verkkosivuillakin tapahtuu…

  1. MMM esittää jousella metsästyksen laajentamista hirveen
  2. Esitys hirven jousimetsästyksestä – Usein kysytyt kysymykset
  3. Uutiskoostetta asetusmuutokseen liittyen

Tulevia tapahtumia

Löydät meidät näistä

HUOM: Löydät tämän uutiskirjeen myös SJML foorumilta, alafoorumista Uutiskirjeet.

Terveisin,

Suomen Jousimetsästäjäin Liitto ry

Forum Timezone: Europe/Helsinki
Most Users Ever Online: 575
Currently Online:
Guest(s) 135
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
heka: 1024
Arzaan: 933
Kiul: 854
Arto_Y: 741
Pikkuhannu: 621
timo levä: 580
Piedro: 573
Mika_R: 528
jonex: 379
Pekko: 378
Member Stats:
Guest Posters: 1
Members: 3344
Moderators: 0
Admins: 2
Forum Stats:
Groups: 6
Forums: 37
Topics: 4605
Posts: 27189
Newest Members:
sofiawiayz, TommiPKM
Administrators: ylläpitäjä: 236, Ari Kontiainen: 1128